https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-6DVV6QG11D CrossYoga | Virum Kirke

Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Advarselsmeddelelse
Begivenheden har allerede fundet sted.

CrossYoga

JUN
06

CrossYoga


Dato Mandag d. 6. juni 2022, Kl. 17:00 til kl. 18:00
Pris
Gratis med tilmelding
CrossYoga

Til CrossYoga kan du komme og træne kroppen og sjælen i vores smukke kirkerum. Vi arbejder med at styrke og smidiggøre kroppen, forløse spændinger og at finde indre ro igennem meditation, vejrtrækning og bøn.

Timerne er udover den kropslige træning baseret på bøn, bibelske fortællinger, kristne temaer eller overvejelser. Der er derfor både noget til kroppen og sindet.

Alle uanset niveau kan deltage. Man kan låne måtter i kirken, hvis man ikke selv har en yogamåtte. Medbring behageligt træningstøj og en varm trøje til afslapning.

v. Ida Fredericia. Ida er uddannet yogainstruktør fra Hamsa Yoga Studie og Soma Yoga Institute, og har en rig undervisningserfaring. Ifm. hendes arbejde i Virum Kirke har hun taget en overbygning som crossyogainstruktør.

Crossyoga er gratis, men grundet begrænset antal deltagere sker tilmelding til ida@virumkirke.dk